Year 3/4 Round Two Results 2018

Round Two Results 2018

 

Whero/Red Kiwikiwi/Grey Waiporoporo/Purple
Makaraka Magic Riverdale Te Wharau
Sonrise Te Hapara Excellers Mangapapa Kahurangi
Makaraka Meerkats Wainui Whizzes Central White
Whatatutu Go Getters Makauri Red Awapuni/Kaiti
NUAM Tau Wha Waikirikiri A Mangapapa Pango
Central Blues Whangara Riders Waikirikiri B
Manutuke Magpies Ormond Uawa Toa
NUAM Tau Toru St Marys Challengers

Final Positions

Whero/Red


Makaraka Magic
Central Blues
NUAM Tau Wha
Manutuke Magpies
Whatatutu Go Getters
Sonrise
Makaraka Meerkats
NUAM Tau Toru

Kiwikiwi/Grey

Ormond
St Marys Challengers
Riverdale
Waikirikiri A
Te Hapara Excellers
Whangara Riders
Wainui Whizzes
Makauri Red

Waiporoporo/Purple

Mangapapa Kahurangi
Te Wharau
Waikirikiri B
Central White
Mangapapa Pango
Awapuni/Kaiti
Uawa Toa

Year 3/4 Whero/Red
Team Played Win Draw Loss Goals For Goals Against Goal Difference Points
Makaraka Magic 7 4 3 0 13 7 6 15
Sonrise 7 2 3 2 7 9 -2 9
Makaraka Meerkats 7 2 1 4 10 10 0 7
Whatatutu Go Getters 7 3 0 4 9 11 -2 9
NUAM Tau Wha 7 4 1 2 17 10 7 13
Central Blues 7 4 2 1 23 10 13 14
Manutuke Magpies 7 3 1 3 10 10 0 10
NUAM Tau Toru 7 0 1 6 2 23 -21 1
Year 3/4 Kiwikiwi/Grey
Team Played Win Draw Loss Goals For Goals Against Goal Difference Points
Riverdale 7 4 1 2 12 5 7 13
Te Hapara Excellers 7 2 1 4 5 14 -9 7
Wainui Whizzes 7 2 0 5 3 12 -9 6
Makauri Red 7 1 1 5 1 11 -10 4
Waikirikiri A 7 2 3 2 8 13 -5 9
Whangara Riders 7 2 0 5 6 10 -4 6
Ormond 7 6 1 0 18 0 18 19
St Marys Challengers 7 5 1 1 13 1 12 16
Year 3/4 Kiwikiwi/Grey
Team Played Win Draw Loss Goals For Goals Against Goal Difference Points
Te Wharau 6 4 1 1 16 5 11 13
Mangapapa Kahurangi 6 5 0 1 7 2 5 15
Central White 6 3 0 6 8 3 5 9
Awapuni/Kaiti 6 2 0 4 4 13 -9 6
Mangapapa Pango 6 2 2 2 6 4 2 8
Waikirikiri B 6 3 1 2 5 2 3 10
Uawa Toa 6 0 0 6 3 17 -14 0
0






Round Two Year 3/4
Friday 22nd June
Friday 22nd June 4:00 PM 1A Makaraka Magic Sonrise 1-1
Friday 22nd June 4:00 PM 1B Riverdale Te Hapara Excellers 5-0
Friday 22nd June 4:00 PM 1C Central White Awapuni/Kaiti 0-1
Friday 22nd June 4:00 PM 1D Uawa Toa Bye bye
Friday 22nd June 4.30pm 1A Makaraka Meerkats Whatatutu Go Getters 1-0
Friday 22nd June 4.30pm 1B Ormond St Marys Challengers 0-0
Friday 22nd June 4.30pm 1C Waikirikiri A Whangara Riders 2-1
Friday 22nd June 4.30pm 1D Wainui Whizzes Makauri Red 1-0
Friday 22nd June 5:00 PM 1A Mangapapa Pango Waikirikiri B 0-0
Friday 22nd June 5:00 PM 1B Te Wharau Mangapapa Kahurangi 1-0
Friday 22nd June 5:00 PM 1C NUAM Tau Wha Central Blues 3-2
Friday 22nd June 5:00 PM 1D Manutuke Magpies NUAM Tau Toru 3-0
Friday 29th June
Friday 29th June 4:00 PM 1A Makaraka Meerkats Sonrise 1-2
Friday 29th June 4:00 PM 1B Central Blues Makaraka Magic 1-1
Friday 29th June 4:00 PM 1C Makauri Red St Marys Challengers 0-3
Friday 29th June 4:00 PM 1D Riverdale Waikirikiri A 1-1
Friday 29th June 4.30pm 1A Waikirikiri B Te Wharau 0-1
Friday 29th June 4.30pm 1B Mangapapa Pango Uawa Toa 1-0
Friday 29th June 4.30pm 1C Te Hapara Excellers Ormond 0-3
Friday 29th June 4.30pm 1D Awapuni/Kaiti Bye bye
Friday 29th June 5:00 PM 1A NUAM Tau Wha Manutuke Magpies 3-0
Friday 29th June 5:00 PM 1B Whatatutu Go Getters NUAM Tau Toru 4-0
Friday 29th June 5:00 PM 1C Wainui Whizzes Whangara Riders 2-0
Friday 29th June 5:00 PM 1D Central White Mangapapa Kahurangi 0-1
School Holidays No Games Friday 6th/13th/20th July
Friday 27th July
Friday 27th July 4:00 PM 1A Wainui Whizzes Te Hapara Excellers 0-2
Friday 27th July 4:00 PM 1B Riverdale Makauri Red 0-1
Friday 27th July 4:00 PM 1C Waikirikiri B Central White 1-0
Friday 27th July 4:00 PM 1D Te Wharau Bye bye
Friday 27th July 4.30pm 1A Central Blues Makaraka Meerkats 3-1
Friday 27th July 4.30pm 1B Sonrise Manutuke Magpies 0-0
Friday 27th July 4.30pm 1C Ormond Waikirikiri A 3-0
Friday 27th July 4.30pm 1D Whangara Riders St Marys Challengers 0-1
Friday 27th July 5:00 PM 1A Mangapapa Kahurangi Uawa Toa 2-0
Friday 27th July 5:00 PM 1B Mangapapa Pango Awapuni/Kaiti 2-0
Friday 27th July 5:00 PM 1C NUAM Tau Wha Whatatutu Go Getters 0-2
Friday 27th July 5:00 PM 1D Makaraka Magic NUAM Tau Toru 2-1
Friday 3rd August
Friday 3rd August 4:00 PM 1A Te Hapara Excellers Makauri Red 1-0
Friday 3rd August 4:00 PM 1B Riverdale Wainui Whizzes 2-0
Friday 3rd August 4:00 PM 1C Waikirikiri A St Marys Challengers 0-6
Friday 3rd August 4:00 PM 1D Mangapapa Pango Central White 0-2
Friday 3rd August 4.30pm 1A Manutuke Magpies Makaraka Magic 1-3
Friday 3rd August 4.30pm 1B Waikirikiri B Awapuni/Kaiti 3-0
Friday 3rd August 4.30pm 1C Uawa Toa Te Wharau 0-8
Friday 3rd August 4.30pm 1D Whangara Riders Ormond 0-3
Friday 3rd August 5:00 PM 1A NUAM Tau Wha Makaraka Meerkats 4-3
Friday 3rd August 5:00 PM 1B Central Blues Whatatutu Go Getters 5-1
Friday 3rd August 5:00 PM 1C Sonrise NUAM Tau Toru 3-0
Friday 3rd August 5:00 PM 1D Mangapapa Kahurangi Bye
Friday 10th August
Friday 10th August 4:00 PM 1A Wainui Whizzes Waikirikiri A 0-3
Friday 10th August 4:00 PM 1B Te Hapara Excellers St Marys Challengers 0-1
Friday 10th August 4:00 PM 1C Te Wharau Awapuni/Kaiti 5-0
Friday 10th August 4:00 PM 1D Central White Bye bye
Friday 10th August 4.30pm 1A Makaraka Magic Whatatutu Go Getters 3-1
Friday 10th August 4.30pm 1B Central Blues Manutuke Magpies 4-3
Friday 10th August 4.30pm 1C Riverdale Ormond 0-3
Friday 10th August 4.30pm 1D Whangara Riders Makauri Red 2-0
Friday 10th August 5:00 PM 1A Makaraka Meerkats NUAM Tau Toru 3-0
Friday 10th August 5:00 PM 1B Mangapapa Pango Mangapapa Kahurangi 0-1
Friday 10th August 5:00 PM 1C Waikirikiri B Uawa Toa 1-0
Friday 10th August 5:00 PM 1D NUAM Tau Wha Sonrise 5-0
Friday 17th August
Friday 17th August 4:00 PM 1A Mangapapa Pango Te Wharau 1-1
Friday 17th August 4:00 PM 1B Wainui Whizzes St Marys Challengers 0-2
Friday 17th August 4:00 PM 1C Te Hapara Excellers Waikirikiri A 2-2
Friday 17th August 4:00 PM 1D Waikirikiri B Bye bye
Friday 17th August 4.30pm 1A Makauri Red Ormond 0-4
Friday 17th August 4.30pm 1B Central White Uawa Toa 3-2
Friday 17th August 4.30pm 1C Makaraka Meerkats Manutuke Magpies 0-1
Friday 17th August 4.30pm 1D Whatatutu Go Getters Sonrise 1-0
Friday 17th August 5:00 PM 1A NUAM Tau Wha Makaraka Magic 1-2
Friday 17th August 5:00 PM 1B Central Blues NUAM Tau Toru 7-0
Friday 17th August 5:00 PM 1C Riverdale Whangara Riders 2-1
Friday 17th August 5:00 PM 1D Mangapapa Kahurangi Awapuni/Kaiti 2-1
Friday 24th August
Friday 24th August 4:00 PM 1A Riverdale St Marys Challengers 1-0
Friday 24th August 4:00 PM 1B Central Blues Sonrise 1-1
Friday 24th August 4:00 PM 1C Makaraka Meerkats Makaraka Magic 1-1
Friday 24th August 4:00 PM 1D Mangapapa Pango Bye bye
Friday 24th August 4.30pm 1A Awapuni/Kaiti Uawa Toa 2-1
Friday 24th August 4.30pm 1B Central White Te Wharau 4-0
Friday 24th August 4.30pm 1C Wainui Whizzes Ormond 0-2
Friday 24th August 4.30pm 1D Te Hapara Excellers Whangara Riders 0-3
Friday 24th August 5:00 PM 1A Whatatutu Go Getters Manutuke Magpies 0-2
Friday 24th August 5:00 PM 1B NUAM Tau Wha NUAM Tau Toru 0-0
Friday 24th August 5:00 PM 1C Makauri Red Waikirikiri A 0-0
Friday 24th August 5:00 PM 1D Waikirikiri B Mangapapa Kahurangi 0-1
End of Competition